Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zápisy ze schůzí

Schůze Slováckého veteran car clubu Uherské Hradiště:

Kdy   :  každou poslední neděli v měsíci (mimo červenec a prosinec).

2018 = / 28.1. / 25.2. / 25.3. / 29.4. /27.5. / 24.6. / 5.8. / 28.10. / 25.11.

Čas/místo :  9.30 hod./ Panský Dvůr v Kunovicích / mapa zde:

Pro informace použijte tento odkaz na email nebo SMS na tel.: 777 551 367

 

Starší zápisy

Schůze v roce 2017

Zápis ze schůze 26.11.2017. Přítomných 56 členů, 10 omluveno a 26 neomluveno.

Na programu bylo:

 • klubová akce příští rok
 • proběhlé akce
 • akce příští sezóny
 • změna triček
 • lednová schůze 
 • tvorba PF
 • diskuze

Úvodní slovo si vzal pan Trusík a všechny přítomné členy přivítal. Hned z kraje nás seznámil s naší soutěží v příštím roce. Došlo totiž k malé změně a místo původního data se bude akce "Veteráni Moravským Slováckem" konat 17.8.2018. 

I když už je konec sezóny, stále ještě probíhají akce, které nás členy velice zajímají. Jako třeba burza v Plzni, Vánoční veteránská burza v Lázních Bohdaneč nebo Zbraslav - Vánoční výlet.

A co nás čeká příští rok? Zahájení sezóny v Luhačovicích, Lednice, cílová jízda. To však nejsou jediné akce, které nás příští sezónu čekají. Je toho mnohem víc. A nebojte se, budete včas o všech akcích informování, prostřednictvím našich webových stránek. 

Na dnešní schůzi se také projednával pronájem sálu na příští rok. Je třeba si ho včas zamluvit a vyřešit všechny potřebné věci okolo pronájmu. Také opět zazněla změna triček. Co říkáte na tmavě modrou se žlutým logem? Pokud jste nebyli na dnešní schůzi a máte k tomu svůj názor, obraťte se na předsedu klubu. 

Nesmíme také zapomenout na lednovou schůzi, kde nás čekají volby a příjemné posezení u oběda. Samozřejmostí jsou také mírné členské příspěvky na klubovou činnost. 

Své slovo si vzal na chvíli pan Vojtíšek a informoval nás o zapsání spolku v Brně.

Pan Trusík nám pověděl několik slov o testacích v letošním roce. Kolik bylo testovaných vozidel, kolik peněz z testací přispělo na zájezdy a cílové jízdy.

Blíží se Nový rok a s ním také tvorba letošních PF. Na starost si je berou pan Trusík a Vaďura a jak budou vypadat, se dozvíte jistě velmi brzy. Kdo bude mít o PF zájem, určitě se včas ozvěte. 

Minutou ticha jsme uctili památku zesnulého pana J. Houště, který nás navždy opustil před 10 lety. 

Co se následujících akcí týče, tak nás čeká ples 1. republiky českého veteránismu v Kroměříži a to 3.2.2018. Myslím si, že to skutečně stojí za to, tak si tuhle super akci nenechejte ujít.

Pan Kuřina oznámil akci pana Tichavského, což je malá výstava konaná při jejich akci, bohužel však v termínu naší soutěže. 

Závěrem pan Trusík informoval členy klubu o legislativě při ekologické likvidaci vozidel a převodu značek z bílých na zelené. Je třeba si dávat pozor na likvidaci vozidel. Za ekologickou likvidaci sice je příspěvek od státu, ale pokud plánujete podvést stát a jen získat nějaké peníze, tak na to pozor! Příkladem nám byl jeden příklad, který nám pan Trusík na schůzi ve stručnosti pověděl. Upozornil nás také na nutnost kontroly při koupi vozidla, zda nebylo vyřazeno. Příslušný VIN se dá najít na stránkách  ministerstva vnitra (odkaz zde: https://autovraky.mzp.cz/autovrak/webklient/

Závěrem proběhla volná diskuze na dnešní probraná témata a další. 

Příští schůze se koná 28.1.2018

-SV-

Zápis ze schůze 29.10.2017. Přítomných x členů, x omluveno a x neomluveno.

Na programu bylo:

 • uplynulé akce
 • Smraďavka 
 • akce příštího roku
 • Uherský Ostroh
 • diskuze

Úvodem si vzal slovo pan Vojtěšek a oznámil, že dnešní schůze bude velice krátká. Jedná se o předposlední schůzi této sezóny a tak už není moc věcí na programu, které by se měly probírat. Nicméně informoval nás o zhodnocení schůze na Smraďavce a také se zeptal členů, jak se jim tato schůze líbila. 

Moc akcí už se touto dobou nekoná, ale nějaké burzy, kterých se naši členové zúčastnili stále. I o nich jsme si na dnešní schůzi povídali. 

Naopak příští rok se můžeme těšit na XIII. ročník "Stopou slánského Oriona", S Tatrama do Tater, Svitavské pivní slavnosti nebo Zámeckou rallye 2018. Samozřejmostí je také naše klubová akce a mnoho dalšího. 

Dostalo se také na poněkud nepříjemné téma a to Uherský Ostroh. To že jsme se nesešly v Ostrohu všichni, to se bude muset pro příště nějak přehodnotit. Chápeme, že pro někoho je to daleko, ale takto to nejde. Omluvou pro členy klubu bylo, že bylo řečeno, že do Ostrohu jet všichni nemusí. No pro příště, bude řečeno jasně, že pojedou všichni. S tím členové souhlasily a tak se uzavřelo pro dnešek toto téma. 

Závěrem proběhla společná diskuze nejenom na proběhlé akce, ale také na ty následující či projednání zápisu ze schůze ze dne 6.9.2018

Příští schůze se koná 26.11.2018

-SV-

Zápis ze schůze 27.8.2017. Přítomných 43 členů, 6 omluveno a 42 neomluveno.

Na programu bylo:  

 • ukončení členství 
 • Fénix Kyjov 
 • cílová jízda 
 • uplynulé akce 
 • následující akce 
 • info k soutěži 
 • schůze výboru 
 • testace 

 
Začátek dnešní schůze byl poněkud smutný. Úvodní slovo si vzal pan Trusík a oznámil nám úmrtí pana Juřičky Radomíra, který nás opustil ve věku 86 let. Drželi jsme, proto minutu ticha za jeho památku. To však nebylo zcela vše. Na vlastní žádost, či kvůli zdravotním problémům nás také opouští další členové. Je nám líto, že nás tito členové opouští, ale všichni chápeme jejich rozhodnutí.  

Když proběhl poněkud smutnější začátek, pokračovala schůze následovala omluva za chybné datum na stránkách VCC UH u akce Fénix Kyjov, která proběhla 19.srpna, nikoliv 12. Pan Trusík také poděkoval všem, kteří se této akce zúčastnili.  
Blíží se také termín cílové jízdy, která proběhne 24.9.2017. Sraz je do jedenácti hodin v Uherském Ostrohu a odjíždí se o půl dvanácté směrem na Moravský Písek. Dále se pojede přes Polešovice, Nedakonice, Boršice, dle počasí také přes Buchlovice, následují Lázně na Smraďavce, kde bude akce zakončena obědem v pravé poledne. Celá akce je plánovaná zhruba do tří hodin odpoledne, ale je možné, že se někteří účastníci na trase zdrží a akce se celkově protáhne. Nepředpokládáme žádné komplikace a doufáme, že se ještě koncem září vydaří počasí a bude nám přát, aby se akce skutečně vydařila.  

Nezapomeňte také, že před cílovou jízdou je v sedm ráno ve Bzenci burza! 

Během tohoto měsíce proběhly také následující akce: Holešov, Zlínská rallye, Adamovské Jazerá, Kroměříž, Holíč, Jeseníky, Z lázní do lázní, Radegast, Hrotovice a Barum rallye. Více o akcích, kterých se náš klub zúčastnil si můžete přečíst na našich stránkách: www.vccuh.estranky.cz 

Tento měsíc nás čekají následující akce: 2.9.2017 Těšany, kde od půl desáté do desíti bude probíhat výstava. 9.9.2017 se pak můžeme těšit na burzu Kroměříž a Baška, Sraz FIAT 127 Bojkovice nebo třeba na setkání vozidel a motocyklů RVHP v Plumlově. Těšit se můžeme také na Motortechnu, více o akcích naleznete v kalendáři.  

Pan Trusík všem také nezapomněl připomenout, že 6.září se koná v 17:00 na Alfě v Moravském Písku schůze výboru. Probírat se zde bude soutěž, přerozdělení funkcí, doplnění funkcí a odpovědnosti, informace o právním statutu klubu, nezapomeneme si říct také změny stanov, projednáme jarní volby, objednání nových triček a mnoho dalšího. Schůze se účastní p. Vojtěšek, Kuřina, Jurčík, Neusser, Trusík, Němeček, Mitáček, Blažek, Vaďura a Mahdal.  

Závěrem schůze se projednávaly testace a legislativa. Pan Trusík nám oznámil, že jsme k 20.8.2017 překročili počet testací. Oproti loňskému roku, kdy bylo pouze 62 testací jsme letos testovali 78 vozidel.

Úplným závěrem jsme blahopřáli oslavencům, kteří během léta oslavili svá výročí. Pan Artur Stoja oslavil 13.7. krásných šedesát let a pan Vladislav Lukášek 8.8. zase sedmdesát a proběhla společná diskuze při občerstvení o akcích, událostech apod. 
 
Další schůze se koná 29.10.2017 na Panském Dvoře. Pozor! Nezapomeňte, že se mění čas!

-SV-

Zápis ze schůze 25.6.2017

Přítomných 35 členů, 12 omluveno a 50 neomluveno. Poslední schůzi před prázdninami zahájil p. Trusík. Sešla se jen polovina členů i z důvodu předchozí klubové cílové jízdy o týden dříve. 

Na programu bylo:

 • informace o proběhlých akcích
 • blížící se akce
 • klubem pořádaná akce v srpnu - Kyjov
 • klubem pořádaná akce v září - Cílová jízda na Smraďavku
 • diskuze

 Naši členové se zúčastnili několika akcí. 

3.6.2017 byla akce v Petrově Vsi na Slovensku, kde se naše klubové barvy neztratily a akce v duchu vzpomínky na zesnulého Jána Vépiho se vydařila nejen počasím,ale i několika umístěními.

Další akce proběhla 10.6. 2017 v Bystřici pod Hostýnem - sraz a následný výjezd ke kostelu na známé poutní místo.

10.6.2017 se uskutečnila další soutěž v rámci poháru MR HV AKČR. O postřezích z této akce se podělil p. Trusík.

18.6.2017 se uskutečnila očekávaná "Cílová jízda z Uherského Ostrohu do Kyjova". Počasí přálo, účast hojná, krmě chutná a na závěr kulturní vložka - prohlídka zámku Milotice. Přípravný výbor děkuje za účast a pochvala od všech patří zejména Ing. Blažkovi, který celou akci bezchybně připravil.

Dalším bodem byla účast na plánované výstavě v prostorách Sociálně-psychiatrického centra Fénix v Kyjově 19.8.2017. Pan doktor Kliment poprosil všechny, kdo se chtějí zúčastnit, aby dali vědět, ať může objednat dostatečný počet hostesek občerstvení. Prosím dejte vědět na adresu : pan Svaťa Vaďura (svata.vadura@centrum.cz).

Členům bylo připomenuto, že další schůze buce 27. srpna 2017 a tam je nutné nahlásit počet obědů na poslední akci klubu - tj. 24.9.2017  na Smraďavce. Odjezdy budou domluveny na další schůzi.  Poté se probral zrušený OldTimer Festival ve Slavkově a další akce, které budou následovat v průběhu prázdnin. Pak se již rozproudila diskuze.

-BT-

Zápis ze schůze 28.5.2017. Přítomných 64 členů, 10 omluveno a 23 neomluveno.

Na programu bylo:

 • informace o proběhlých akcích
 • upřesnění cílové jízdy
 • blížící se akce
 • diskuze

Jako první si vzal slovo předseda klubu, všechny přivítal a seznámil nás se svým novým psem a programem dnešní schůze. Po přivítání se rozvedla diskuze o uplynulých akcích, kterých jsme se zúčastnili jako třeba výstava vozidel ve Starém Městě. Další akcí o níž se zmínil byla akce Otvírání pramenů v Luhačovicích. Velké poděkování p. Stojovi za organizaci. Počasí přálo, a tak vše dopadlo velmi dobře, jenom drobné námitky na volbu roku 1945 pro zúčastněná vozidla, ale jinak to nešlo nastavit, vysvětlil pan Trusík .

Dalším bodem k projednání byla cílová jízda do Kyjova, kde je změna v pořadí trasy. Sraz bude jako vždy v Uherském Ostrohu, potom vyrazíme do Kyjova na oběd a potom do Milotic na prohlídku Zámku.

Následoval bod, který seznámil členy s akcemi, které nás čekají v následujícím měsíci, namátkou  sraz historických vozidel Svatý Hostýn,  XIX. Oldtimer Festival Slavkov u Brna, Dolňácké slavnosti Hluk s tradiční jízdou králů, 12. ročník setkání historických vozidel v Šitbořicích, více v kalendáři

Závěrem schůze byla volná debata na různá témata, především zhodnocení událostí uběhlého měsíce, povídání o následujících akcích a další věci.

Příští schůze se koná 25. června 2017

-SV-

 

Zápis ze schůze 30.4.2017. Přítomných 62 členů a 3 členové omluveni.

Na programu bylo:

 • pravidelná testace vozidel
 • Luhačovice rekonstrukce zpevněných ploch lázní !!!
 • blížící se akce
 • diskuze

Další schůze se bude konat 28. května 2017.

-BT-


 

Zápis ze schůze 26.3.2017. Přítomných 66 členů, 14 omluveno a 17 neomluveno.

Na programu bylo:

 • info. testace
 • Luhačovice
 • akce
 • diskuze

Na začátku schůze si vzal slovo pan Trusík a všechny srdečně přivítal. Hned z kraje nám připomněl, že 30.4. budou probíhat testace HV v areálu SAS ve Starém městě. Co se týče prodlužování, stále platí jako loni délka prodloužení. Od 1.7. však bude mít prodloužení dvouletý cyklus.

 

Pan Trusík nám také pověděl pár perliček z testací. Od začátku letošního roku prodělalo testace 25 vozidel, z toho nejzajímavější vozidla, která testoval byla Mercedes Benz 220 A nebo Packard 353 - 1927. Také všem doporučil, aby včas a správně vyplnili formuláře, které jsou ke stažení na internetových stránkách klubu http://www.vccuh.estranky.cz.


Co se týče blížící se akce v Luhačovicích, letos kvůli nedostatku místa pro parkování pojedou auta do roku výroby 1945. Mělo by se jednat řádově o 30 vozidel.

 

Během tohoto měsíce se bude konat Czech Drive Zlin a to v sobotu 29. dubna. V květnu pak stojí za zmínku Lednice, která se koná první sobotu v květnu.

 

Závěrem pak proběhla společná diskuze, kdy členové klubu mezi sebou diskutovali, měnili si své názory, příběhy, řešili se příběhy z testací, dálniční kupóny apod.

Další schůze se bude konat 30. dubna 2017.

-SV-


 

Zápis ze schůze 26.2. 2017. Přítomných 71 členů, 9 omluveno a 17 neomluveno.

Na programu bylo:

 • hospodaření klubu
 • testace
 • změny ve vyhlášce
 • letošní klubové akce
 • nejbližší akce
 • školení
 • diskuze

 

Na začátku schůze si vzal slovo pan Trusík a všechny srdečně přivítal. Tentokrát jsme se na schůzi sešli v hojném počtu, což velmi ocenil. Revizní komise vše odsouhlasila. Stav pokladny k 1.1.2017,příjmy ,výdaje a zůstatek, takže bylo více výdajů, než příjmů, ale nijak to neohrozí činnost klubu, díky tomu, že letos se nepořádá soutěž, která se konala v loňském roce a tak by mělo dojít ke srovnání příjmů s výdaji, ne-li navýšení zmíněných příjmů. Abychom toho opravdu dosáhli a nepřesáhli naši stanovenou hranici, hodně jsme letos investovali a také ještě budeme. Proto jsme se rozhodli letos pořádat ještě dvě klubové jízdy, kde předpokládáme další náklady na jídlo, pití atd. Také zde koluje myšlenka, že bychom oslovili nějaký dům v Luhačovicích, kde bychom zajistili nějakou restauraci s pohoštěním pro cca 100 účastníků, abychom předešli případným komplikacím s hledáním volného místa v nějaké restauraci.

 

Testace je pro nás zdroj příjmů a u té jsme se také chvíli pozastavili. Máme zde eko-testace i pár zahraničních testací. Přes to, že jsme se domnívali, že je krize a výdělky budou spíše klesat, opak je pravdou práce stále přibývá. Jenom v registru našeho klubu už je přes 400 vozidel.

Co se týká přeregistrace klubu tak to bude řešit předseda. Je hodně špatná komunikace s krajským úřadem, což vede k velkým neočekávaným komplikacím.

Termíny testací budou po dubnové schůzi 30.4.2017. Dopoledne se bude konat schůze, odpoledne budeme v areálu SAS Uherské Hradiště provádět testace. Tak jako loni to bude opět na stejném místě. Pan Trusík také oznámil, že by rád viděl také vozidla, které cca 10 let neviděl, alespoň na nějakých akcích, jinak nemá cenu prodlužovat průkazy. Komu termín nevyhovuje má ještě možnost po květnové schůzi.

Zpět k vyhlášce 56. Tato vyhláška nám přinese několik zásadních změn jako možnost převodu vozidla, které je na bílých značkách a splňuje limity historických vozidel, dále pak protažení termínů testací na dva roky, což všechny jistě potěší. Další změny, které ve vyhlášce byly, byly spíše dekorační. Nás především zajímaly tyto zásadní změny.

A teď k akcím v letošním roce. Čekají nás čtyři hlavní akce, začínáme Lednicí, pak budou Luhačovice, následně bude Petrova Ves a nás nejvíce zajímá cílová jízda. Co se týká Luhačovic tak na starost jednání s Luhačovicemi si vezme pan Soja a pan Hřib. Omezíme rok výroby do roku 1945, aby nám tam nedocházelo k najíždění mladších vozidel. Je třeba také zajistit nějak restaurace, parkování vozidel a mnoho dalšího s čímž by pan Trusík i předseda klubu chtěli pomoci a rádi uvítají jakoukoliv pomoc členů klubu. Naopak Lednice bude vhodnější pro novější vozy. Cílová jízda je zatím naplánovaná z Uherského Ostruhu, odkud by se jelo do Milotic na zámek, tam zkusíme domluvit prohlídku zámku, kde bychom to viděli tak na dvě skupiny. Následně bychom jeli do Kyjova do restaurace případně to prohodíme. Pan Blažek zajistí restauraci o což ho pan Trusík poprosil. Druhá cílová jízda, která bude na podzim bude z Uherského Ostrohu, přes Boršice směrem na Smraďavku.

 

Akce, které nás tento měsíc čekají jsou následující. 17. března se můžeme těšit na Classic Show Brno 2017, 18. března pak je Auto-moto-veterán bazar Mohelnice a Auto-moto-veterán bazar a bleší trh Svitavy. Poslední akcí tohoto měsíce, která stojí za zmínku je Auto-moto veterán burza Baška. Bližší informace o těchto akcích, i dalších akcích tohoto roku, které byste si rozhodně měli zapsat do diáře, naleznete na stránkách našeho klubu. Za zmínku stojí také akce 29.dubna Czech Drive Zlin, kde bude výstava historických vozidel. Pořadatelé by rádi oslovili také kluby, aby zde prezentovaly svá vozidla do roku 1945 a jsou vozidla zdarma, poválečné za 100,- pokud by někdo chtěl přijet s vozidlem 1987 a více tak je to za 1 500,- u motocyklů je to cenově stejné.

Závěrem pak proběhla společná diskuze, kdy členové klubu mezi sebou diskutovali, měnili si své názory, příběhy, řešili se příběhy z testací, dálniční kupóny apod.

Pak proběhlo malé školení o změnách a předpisech o dopravě.

Další schůze se bude konat 26. března 2017.

-SV-


 

Zápis ze schůze 29.1 2017. Přítomných 63 členů a 13 omluveno, 16 neomluveno.

Na programu bylo:

 • akce letošní sezóny - klubové akce
 • info ze školení v Praze
 • hospodaření klubu
 • následující akce
 • diskuze

 

Na začátku schůze si vzal slovo předseda klubu a všechny srdečně přivítal. Předeseda klubu předal slovo panu Trusíkovi, který nás uvedl do představ o financích našeho klubu. Pověděl nám, jaké byly příspěvky loňského roku a jaké byly výdaje. Klub si vede v hospodaření velmi dobře. Dále nás seznámil s informacemi ze školení testačních komisařů, dodal pro všechny členy klubu, že je třeba mít alespoň 50% účast na schůzích klubu, což znamená navštívit za rok alespoň 3-4 schůze.

 

Kvůli nové legislativě se musí opět doregistrovat spolek, což byla další informace, kterou nám pan Trusík sdělil.
Dalším bodem byly volby do výboru klubu. Co se týče obsazení hlavních míst klubu jako je předseda, místopředseda, pokladník, revizní komise, či klubová testační komise zůstává stále při stejném obsazení, jako loni. Nikdo z účastněných členů nevyslovil nesouhlas a tak to tedy zůstává až na drobné úpravy. Změna nastala u členů výboru, kdy ze zdravotních důvodů požádal o zproštění výkonu funkce pan Mezírka. Na jeho místo byl navržen pan Radim Chvilíček.

 

Letošní akce, které nás čekají, jsou následující:

- 30.4.2017 se budou konat po schůzi v odpoledních hodinách testace.

- 6.5.2017 se uskuteční výstava v Lednici.

- 13. 5. 2017 se koná tradiční výstava v Luhačovicích.

Přesné termíny a další akce okolních klubů se doladí na školení komisařů, kde se vše projedná a ustanoví se přesně danné termíny, které budou zveřejněné na našich webových stránkách. Padl zde také návrh, že místo Kamínek by se letos jelo na Smraďavku, ale to se musí ještě projednat. Bude se jednat asi o 120 účastníků, pro které je třeba zajistit občerstvení atd. To však probereme na následující schůzi.

 

Závěrem schůze pokladník vybral členské příspěvky a následovala volná debata na různá témata, především zhodnocení loňských úspěchů, povídání o následujících akcích a další věci.  

 

Další schůze bude 26. února 2017 - srdečně zveme, proběhne i školení z aktuálních dopravních předpisů ! ! !

-SV-