Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 5. 2008 Veterán rallye Křivonoska

10. 5. 2008

VETERÁN  RALLYE  KŘIVONOSKA  

 

10. 5. 2008

 

 

 

 

Dovolte, abych se podělil o pár zážitků z 38. ročníků Veterán rallye Křivonoska, která se konala v malebné krajině jižních Čech, poblíž zámku Hluboká nad Vltavou.

Úvodem je třeba poznamenat, že tento sraz je jednou z největších a nejvyhlášenějších veteránských akcí pořádaných v ČR. Za vše hovoří počet účastníků, který byl v tomto roce téměř 280 vozidel do roku výroby 1945 z 8 států Evropy. Veškeré zázemí bylo soustředěno v autokempu Křivonoska, kam se sjížděli účastníci již od pátečního večera a připravovali se na sobotní start, který po dopolední výstavě přišel na řadu v 11:00 hod.

Trať byla naplánovaná v délce 80 kilometrů (pro vozidla do roku výroby 1926 byla trasa zkrácena na 46 km) a vedla přes typickou krásu jihočeské přírody a venkova.

Letošní Křivonosky se zúčastnili majitelé automobilů jako např: Laurin a Klement, Bugatti, Rolls Royce, Aero, Tatra, Škoda, Praga, Sunbeam a z motocyklů: BMW, Norton, Rudge, Sunbeam, Torpédo, Douglas, Triumph, Indian, Jawa, ČZ, Areil, BSA, Harley Davidson. Nejstarším strojem, který se účastnil jízdy, byl automobil značky Oldsmobile z roku 1903 rakouského majitele, nejstarším motocyklem bylo Torpédo z roku 1907 také rakouského majitele.

Pro zajímavost uvádím, že se akce zúčastnilo 28 žen a nejvzdálenější účastník, který přijel po vlastní ose, byl angličan z ostrova Man. Po projetí cílem následovala večeře a večerní program s vyhlášením výsledků.

Ze Slováckého veterán klubu se účastnili akce 2 členové a domnívám se, že reprezentovali klub důstojně.

Tato událost právem patří k tomu nejlepšímu z veteránského dění, čeho se můžeme v České republice zúčastnit.

 

 P.H.

 

 

Poznámka: autor článku obsadil 3. místo v kategorii řemenových motocyklů - gratulujeme!

B.T.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář