Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 5. 2009 Slovácký okruh

11. 5. 2009

VII. ročník silničního závodu motocyklů SLOVÁCKÝ OKRUH o cenu Bohumila Kováře se konal 10.5.2009 na 4,2 km. dlouhém okruhu ve Starém Městě. Tento rok bylo na pořadu VII. ročníku devět kategorií - kubatur od 125cm3 do 750cm3 a sidecary. Náš klub každoročně pomáhá při organizaci této velké akce tím, že pro návštěvníky prostor depa připraví výstavu historických vozidel a motocyklů. Po dohodě s organizátory také zabezpečujeme převoz jezdců z prostoru depa na start, kde je oficiální vyhlášení vítězů. V letošním roce se této povinnosti ujali pánové s rychlými vozidly 60-tých a 70-tých let.

Ranní příjezd byl do 8.00 hod. do prostor depa. Bylo to nutné, potom se uzavírala trať pro veřejný provoz. I přes brzký ranní čas se počasí jevilo jako velmi příjemné a nikde ani mráček. Náš předseda za nás vybavil vše potřebné k bezproblémovému průběhu, domluvil občerstvení, programy, patřičné visačky a jako památku trička s logem závodu. Sluší se mu za to poděkovat - Staňo děkujem. Po zaparkování následovalo období, kdy se prozkoumává depo, vykládá s kamarády o všem možném a kdo chtěl, tak se šel dívat na závody. Pro vítěze byl vždy nachystán odvoz, o který se starali pánové Stanislav Kuřina - FIAT 850 Spider (1968), Lubomír Kuřina - Triumph Spitfire Mk IV (1972), Franta Pospíšil - MG Midget (1975), Karel Beneš - Triumph Spitfire Mk IV (1972), v záloze byla připravená Škoda Felicie (~1962). 

Den uplynul a všichni jsme už byli utahaní jako psi. Po poslední jízdě jsme vyrazili na trať, abychom se rozloučili s diváky. Bohužel 5 minut po vyhlášení posledního vítěze, byl zázrak vidět diváka. Nikdo v tom horku nečekal a všichni pelášili domů nebo do hospody - hlavně do stínu. Tak jsme pozdravili alespoň pořadatele.

Den se rozhodně vydařil, závody také a s vyjímkou jednoho auta, které si postavilo hlavu a vyžádalo si odvoz, jsme se večer všichni spokojeně rozešli. Děkuji Všem, kteří obětovali nedělní pohodlí a přišli podpořit jednu z aktivit klubu.

-BT-