Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 5. 2008 Záhorácká veterán rallye

20. 5. 2008

XX. Záhorácká veterán rallye

         Dne 10. května se zúčastnila početná výprava členů VCC Uherské Hradiště již dvacátého ročníku Záhorácké veterán rallye pořádané Klubem historických vozidel Holíč a obecním úřadem Petrova Ves.

         Od časných ranních hodin se sjížděli účastníci na náves obce Petrova Ves, kde již probíhal Svatodušní jarmark se spoustou stánků. Nakonec se sjelo téměř 50 automobilů a na 40 motocyklů . Soutěž se jela s mezinárodní účastí. Kromě slovenských účastníků přijely historické stroje také z ČR, Rakouska a dokonce dorazily po ose čtyři automobily až z Francie. Vozidla byla vystavena před kulturním domem a výstava se již tradičně těšila velkému zájmu diváků. Sjela se auta značek Aero, Tatra, Praga, Walter a mnoha jiných. Mezi motocykly dominovaly stroje Jawa a ČZ, ale bylo možno spatřit také stroje BMW, BSA, Puch a jiné.  Start do první etapy byl zahájen ukázkovou jízdou zručnosti. Jelo se místními vesničkami až do města Skalica, kde byla obrátka a celá kolona se vrátila do Petrové Vsi, kde byl připraven oběd a krátký odpočinek. Druhá etapa nás potrápila kopcovitým terénem, ale odměnou byl mnohdy krásný výhled do kraje. Je již tradicí, že se soutěž těší velké divácké oblibě a v každé vesničce nás vítaly početné skupiny diváků, což přispívá k velmi srdečné atmosféře. Na trati obou etap bylo několik průjezdních kontrol, kde se řešily testy z historie motorismu a čekalo nás také občerstvení. Nejmenší počet trestných bodů pak určil vítěze. Není důležité, kdo zvítězil, ale skvělá atmosféra a nádherné počasí zanechala v každém účastníkovi ten nejlepší dojem a chuť přijet za rok znovu. Kromě toho dostal každý účastník pamětní list a sedmičku vína s originální vinětou. Hezké poháry za nejkrásnější auto a motocykl se staly kořistí členů našeho klubu. Nejkrásnějším vozem byla pečlivě restaurovaná Hispano Suiza z roku 1926 V. Nováka a nejobdivovanějším motocyklem byl Puch 800 L. Kuřiny.

         Věřím, že pořadatelé budou i nadále pokračovat v započaté tradici a příští rok přijedeme se svými veterány na dvacátý první ročník této pohodové akce.

                                  

                    Člen Slováckého VCC Uh. Hradiště  L.V.