Jdi na obsah Jdi na menu
 

11.6 - 13.6. 2009 500 Km slovenských

19. 6. 2009

13. ročník 500 km Slovenských

Středeční odjezd jsme odložili až po obědě, kdy u nás přestalo pršet a doufali jsme, že počasí vydrží!!!!
Po příjezdu do Zuberce nás čekalo velmi milé přivítání od pořádajících. Byla zde také možnost prohlédnout si všechny auta přijíždějící ze všech světových stran. Byla to nádhera. Startovní listina prozradila širokou škálu soutěžících vozů z počátku století od roku 1899 až do roku 1939, ze 17-ti různých zemí.

I.etapa dne 11.6.2009 - 9:00 start ze Zuberce
Startovalo se podle přiřazených čísel, která všichni vzorně akceptovali. První etapa byla dle pořadatelů velmi náročná a jen se očekávalo kolik aut nepřijede do cíle, k překvapení pořadatelů do cíle to nezvládlo pouze 5 vozidel. Trasa vedla přes Liptovský Mikuláš, kde byla zastávka s výstavou, další zastávka byla v termálních lázních Bešeňová, kde jsme se řádně vykoupali v teplé vodě a při krásném sluníčku. Ukončení této trasy bylo ve skanzenu Brestová. Celková délka trasy prvního dne byla 105 km.

II.etapa dne 12.6.2009 - opět start v Zuberci za velkého povzbuzování celé školy a dle našeho názoru vždy i většiny obyvatel. Směr Oravský Podzámok, kde byla zastávka spojena s prohlídkou hradu. Další zastávka byla v Dolním Kubíně, kde byl připraven oběd v přírodě krásného restauračního zařízení Koliba. Po obědě všichni vyrážíme směr Oravská Lesná, Náměstovo přes Tvrdošín a Podběl do Zuberce. V cíli etapy jsme konstatovali, že tento den byl náročný na ujeté kilometry - bylo jich 199.


III.etapa dne 13.6.2009 - tradičně star v Zuberci, kdy při startu každý účastník obdržel upomínkovou medaili posvěcenou v místním kostele. Dnes vyrážíme směr Trstěná, kde nás vítá velké náměstí , které je schopno pojmout všech 105 vozidel a ještě zbylo místo pro setkání dalších účastníků jiné rallye Orava. Dále projíždíme podél Oravské přehrady do města Hruštín, kde se pořádá soutěž Hruštínská kosa doplněná kulturním programem, který jsme měli možnost shlédnout a ohodnotit i soutěžící, kteří uvaří lepší guláš.Po příjezdu přes Podběl do Zuberce jsme zaznamenali ujetých cca 125 km  a nás už čekala bohatá recepce.

Zde byla oficiálně ukončená soutěž propagující krásy Oravy, Liptova a Kysúc. Byli vyhodnoceni nejlepší účastníci a pro všechny soutěžící byla připravena bohatá tombola. Celá soutěž se nesla v přátelském a pohodovém duchu všech účastníků ze všech 17 zemí - jazyk tu neznal hranic. Poděkování a poklona patří pořadatelům, kteří v této době dokázali uspořádat soutěž na takové vysoké úrovni.

-LN-