Jdi na obsah Jdi na menu
 

12. 9. 2009 Soutěž elegance v Tišnově

21. 9. 2009

Soutěže elegance historických vozidel o pohár města Tišnova

Pořadatelé z Autoklubu Tišnov společně s Veteran Clubem Čebín připravili v sobotu 12.9.2009 již devátý ročník této soutěže elegance. K velké radosti milovníků vůně benzinu a starých dobrých časů se vrátilo Tišnovské náměstí na začátek minulého století díky nablýskaným veteránům a jejich majitelům v dobových kostýmech.

Soutěž elegance byla rozdělena do devíti kategorií, o jejichž vítězích rozhodli svými hlasy diváci. Vozidla, která startovala do soutěže elegance, divákům představoval zkušený moderátor, který dokázal navodit skvělou atmosféru, jak pro soutěžící tak i pro diváky.

Po startu jsme se s veterány vydali na náměstí do Lomnice. Spolupráce s malebným městysem Lomnice se stává v posledních letech tradicí, a tak tu nablýskaná historická vozidla byla k vidění už potřetí. Zde přichystali pro posádky občerstvení v podobě výborných grilovaných klobás. Výstava vozidel zde byla také doplněna módní přehlídkou ve stylu 20.-50. let.

Z Lomnice jsme se odpoledne přesunuli do areálu autoklubu v Tišnově, kde čekal na účastníky oběd. Krásné slunečné odpoledne v areálu zpříjemnila stylová kapela předních brněnských jazzmanů s českým L.Amstrongem - Františkem Procházkou. V přestávkách pořadatelé vyhodnotili soutěž elegance a obdarovali vítěze krásnými cenami.

Po krásně vydařeném dnu plném zážitků nezbývá než poděkovat všem pořadatelům, kteří se podíleli na uskutečnění této vynikající a kvalitně obsazené akce.

-LN-