Jdi na obsah Jdi na menu
 

13 a 14. 8. 2009 GALANTSKÝ OVÁL

20. 8. 2009

Již pátý ročník Galantského O-válu uspořádali členové VCC Galanta. Netradiční termín čtvrtku a pátku souvisí s XXV. galantskými trhy, které se dostavil slavnostně otevřít slovenský prezident pan Gašparovič. Nutno podotknout, že nebyly vytvářeny žádné přehnané bezpečnostní opatření a nevědět, že je to prezident, tak si myslím, že dojela delegace ze spřáteleného města. Ale začneme od začátku.

Příjezd do Galanty nemuseli organizátoři ani značit, neboť celá akce se začínala přímo v centru u kruhového objezdu, takže byla nepřehlédnutelná. Zde přímo v centru se konala výstava, prezentace, pozdní oběd a následný start k přesunu na stadion, kde byla připravena jízda zručnosti. Bohužel zájem diváků byl především o trhy, a tak na stadion přišli jen Ti nejvěrnější příznivci. Zde byla největším zážitkem možnost poslechnout si zasvěcený komentář moderátora celé akce pana Varyho – je opravdu „mužem na svém místě“ ať jako moderátor nebo jako předseda testační komise. Samotná jízda zručnosti byla jednoduchá s třemi kužely na slalom, průjezdem mezi dvěma čarami, přenosem kelímku vody z kolíku na kolík a zastavení u kužele, od kterého bylo za úkol popojet o jeden a půl metru ( měřil se rozdíl ). Poté se všichni přesunuli do místa ubytování – „Ranč na Striebornom jazere“.  Zde nás očekávala večeře – pravý guláš (ostrý, jak se sluší a patří na blízké Maďarsko). Dlužno dodat, že jsme měli možnost hasit žízeň zdarma a pro ubytované v centru města na ubytovně Samsung byl nachystán večer odvoz a ráno dovoz. Pěkné počasí, které mě ve čtvrtek provázelo z Moravy až po Trenčín, bylo za Trenčínem vystřídáno deštěm s pauzami na částečné oschnutí. Počasí se umoudřilo až  k večeru, ale pouze do pátečního rána, kdy začalo znovu pršet a vydrželo skoro celé dopoledne. Pak už bylo nádherně. Ani toto rozmarné počasí ale nedokázalo zkazit náladu účastníkům celé akce.

Páteční etapa byla pojatá jako jízda v koloně s přesuny na místa výstav. Po ranním startu z Ranče na Stříbrném jezeře – který se mi mimochodem jako prostředí pro takovou akci velmi líbil, jsme vyjeli z Galanty do Dunajské Stredy na první výstavu. Zde jsme strávili cca hodinu, převzali ocenění od primátora Dunajské Stredy a vyrazili do Šamorína, kde nás čekal oběd. Zde nastala menší komplikace s kapacitou parkoviště před obchodním domem, která nás ale nijak nerozházela. Po obědě jsme vyrazili na vodní mlýn. Tato památka se setkala s velkým ohlasem mezi účastníky srazu. Škoda, že pořadatelé nezvolili za místo občerstvení tuto lokalitu – všichni by se rádi zdrželi. Čekala nás ještě zastávka v Sládkovičovu, kde jsme opět převzali některé ocenění od starosty města. Pak už následoval odjezd do cíle, opět na ranči. Na večeři byly přichystány minimálně dvě prasata, které opečené jen s chlebem byly velmi příjemným zpestřením a snad si nikdo nestěžoval. Večer doprovázela živá hudba a při slavnostním předávání cen se projevilo, že o ceny tu nejde a hlavní je dobrá atmosféra a možnost setkání se stejně postiženými.

Celá akce byla organizačně velmi dobře zvládnutá, finančně velmi přijatelná, nikde se nečekalo a pořadatelé byli velmi ochotní pomoct s jakýmkoliv problémem. Kdyby to bylo ve škole, tak jim dám jedničku. Takže se těšíme za rok.

BT