Jdi na obsah Jdi na menu
 

13. 6. 2009 Jízda Klatovskem

16. 6. 2009

VII.  Jízda Klatovskem   

Týden před konáním samotné akce jsem se rozhodl, zavolat řediteli PAMK klubu Klatovy, zda by mě i po uzávěrce přihlášek vzal na akci nazvanou VII. Jízda Klatovskem s motocyklem Indian Scout 600 roku výroby 1928.

Díky jeho vstřícnému jednání jsem tedy v sobotu 13.6.2009 vyrazil do Klatov, konkrétně do Eurocampu Běšiny, kde probíhala přejímka vozidel a odkud se i startovalo do soutěže, která měla celkovou trasu 85 km.

Pořadatelé umožnili startovat vozidlům do roku výroby 1970. Startovní pole bylo rozděleno do 4 kategorií, podle typu vozidla a roku výroby. Já jsem odstartoval do soutěže jako první účastník a za mnou dalších 24 účastníků na motocyklech vyrobených do roku 1945. Poté se na start postavili automobily vyrobené do roku 1945, kterých bylo 26, dále motocykly od roku výroby 1945 v celkovém počtu 36 a automobilů vyrobených po roce 1945 startoval  největší počet  45 vozidel. Nejstarším vozidlem byl automobil Laurin-Klement 105 vyrobený v roce 1924.

Během jízdy museli účastníci plnit rozmanité úkoly, které byly bodovány. Startovalo se s motorem v klidu, ostatně jako na většině veteránských akcí v poslední době. Prvním úkolem, který pořadatelé pro jezdce připravili, bylo nafouknout balónek pumpičkou na kolo (po několika prvních jezdcích, kteří polámali všechny pumpy, byl úkol zrušen). Dalším úkolem bylo najetí na střed u předem vytyčeného prostoru. V Klatovech, kam se přijíždělo na oběd, musel jezdec projít zkouškou zručnosti, která byla měřená na čas. Jel se slalom a najíždělo se na desku. Po pauze na oběd, na který měla každá posádka min. 1 hodinu, se vyjíždělo do druhé etapy závodu, ve které na účastníky čekalo např. tipování, na kolik atmosfér mají nafoukané kolo u vozidla, hádala se váha lodního pístu a v poslední řadě se podle losu najíždělo na vylosovanou vzdálenost ke kuželu. Cíl celé soutěže byl opět v moc hezkém campu  Běšiny. Počasí se vydařilo a já jsem byl rád, že jsem se projel po krásném okraji Šumavy.

-PH-