Jdi na obsah Jdi na menu
 

17. 5. 2008 Cílová jízda na Antonínek

21. 5. 2008

Cílová jízda z Uherského Ostrohu na Antonínek

 

 

 

Slovácký Veterán Car Club Uherské Hradiště uspořádal pro své členy cílovou jízdu spojenou s výstavou historických vozidel na náměstí v Uherském Ostrohu.  Za cíl byl zvoleno známé poutní místo u kostela Sv. Antonínka, kde jen pár metrů od vrcholu stojí oblíbená Myslivecká chata. 

Po deštivém pátku byla sobota skoro jako zázrak a na obloze nikde ani mráček, proto také někteří účastníci dorazili už kolem půl deváté ráno. Během hodiny dorazilo celkem 17 aut a 12 motocyklů. Teplo stoupalo úměrně s ubíhajícím časem, a tak postupně všichni začali vyhledávat stín. Kolem jedenácté hodiny vyjel zástup vozidel z náměstí směrem na Veselí nad Moravou a přes Blatnici přímo nahoru na kopec. Tam nás slavnostně uvítal předseda klubu. Po krátkém přivítání následoval oběd, při kterém se ve výborné atmosféře opět živě diskutovalo.  Potom se někteří účastníci vypravili do místního kostela a někteří zase poděkovat bohu za to, že se jim podařilo vyjet až nahoru. Kostel leží asi 150 m nad okolní krajinou v nadmořské výšce necelých 360m. Přesto je zde krásný výhled na okolní krajinu. Lesík za chatou uvítaly hlavně děti, které se ihned spřátelily a užívaly si radosti a bezstarostnosti mládí. V odpoledních hodinách se začali první účastníci postupně vytrácet směrem k domovu.

Závěrem můžu tuto akci zhodnotit jako vydařenou a kdo tam nebyl, sám sobě škodil. Sluší se ještě poděkovat těm, kteří se „obětovali“ a celou akci zorganizovali ( půjčili chatu, navezli občerstvení, uvařili, ale také umyli nádobí a uklidili ). Byli to nejen pánové S. Kuřina a Z. Mezírka, ale hlavně jejich manželky, které se obětavě staraly o chod kuchyně.

Kamarádi a přátelé – děkuji za příjemnou sobotu a už teď se těším na podzimní repete.

 

 

 

Člen Slováckého VCC Uh. Hradiště  B.T.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář