Jdi na obsah Jdi na menu
 

18.05.2013 Záhorácká veterán rallye

18. 5. 2013

V sobotu 18.května jsme se zúčastnily soutěže , který pořádal Holíčský veterán klub historických vozidel „Záhorácké Veteránské Rallye“ letos již 25. ročník. Do Petrovské Vsi se v brzkých ranních hodinách sjížděli účastníci ze všech koutů Slovenska, České republiky a dokonce i z Francie. Celkem se přihlásilo do soutěže bezmála 50 automobilů a na desítka motocyklů. Ráno to vypadalo, že nás déšť potrápí, ale vše proběhlo, až na malou přeháňku nad očekávaní dobře.

Volné jízdy se mohly zúčastnit vozidla do roku 1945 a vozidla vybraná. Délka tratě byla okolo 90 km během plného silničního provozu.

Na začátku byla uspořádaná malá výstava, kde si mohli návštěvníci prohlédnout historická vozidla. Bylo se opravdu na co koukat, jako například zastoupení značek Tatra, Ford, Aero, Škoda, Barkas, Walter, Jawa, Ariel, Rover, Norton, BMW a spousta dalších.

Trať byla rozdělena na dvě etapy. Mezi jednotlivými etapami byla přestávka na oběd. Na trať jsme se vydali krátce před jedenáctou dopoledne. V určených městech a obcích na soutěžní trase nás čekali kontrolní stanoviště a na každém úkol zodpovědět otázku z historie motorismu. Jedna z kontrol a úkol čekala na Holičském zámku, hod klínovými řemeny. Jiné stanoviště měly šroubování svíček na čas, odhad hmotnosti obrovského pístu a další zajímavé úkoly. Během jízdy nás vítali přihlížející obyvatelé okolních vesnic.

Na závěr soutěže organizátoři vyhlásili a odměnili ty nejúspěšnější závodníky . V kategorii automobilů a motocyklů náš veterán klub byl velmi úspěšný. Ocenění získali p. Kuřina L., p.Čaňo, p.Trusík,p. Gajdošík a nakonec p. Pavelka se svou chotí za doprovodný program se svými stroji. Pohárovým oceněním organizátoři odměnili i nejstaršího účastníka , 82 letého Gustava Čecha z Bratislavy.

Všem pořadatelům a organizátorům děkujeme za krásně prožitý den a jako všichni účastníci se těšíme opět za rok nashledanou!

foto zde

- SV -