Jdi na obsah Jdi na menu
 

26. 7. 2008 Adamovské jazerá

3. 8. 2008

ADAMOVSKÉ  JAZERÁ 

 

V sobotu 26.7.2008 se konal nedaleko za českými hranicemi v rekreační oblasti Gbely část Adamov 3.ročník setkání historických vozidel Adamovské jazerá. Jelikož současně s touto akcí probíhal klubový výlet VCC Uherské Hradiště, zúčastnily se z našeho klubu jen dvě vozidla. S Tatrou 57 B přijel Daniel Libosvár a Triumphem Spitfire 4 moje maličkost. Oba jsme zde byli již loni a tak jsme zdejšímu podniku dali přednost před klubovou akcí.

            Navzdory malé propagaci se sjelo mezi jezery s čistou vodou na 50 historických strojů, přičemž více než dvě třetiny tvořily motocykly. Tuto velmi pohodovou akci v příjemném prostředí pořádá JAWA klub Gbely a tak i startovní pole motocyklů bylo většinou reprezentováno touto značkou. K vidění byly stroje od roku 1936 až po krásně zrenovované Californie, ale neztratily se ani stroje ČZ a nově renovovaný Ariel 500 OHV, který si odvezl pohár za nejkrásnější motocykl. Mezi automobily byly k vidění vozy Tatra, Škoda, Triumph a jako nejkrásnější byl nakonec dekorován vůz Praga Piccolo z roku 1928, který byl zároveň nejstarším vozidlem setkání.

            Po přejímce a přátelském potlachu se vozidla postupně vydávala na trať dvouetapové soutěže, vedené po malebném kraji Záhoří. Na trati čekalo soutěžící pět průjezdních kontrol a v nich otázky z historie dopravy. V polovině soutěže jsme si pochutnali na skvělém gulášku podávaném v noblesním prostředí kulturního domu Gbely. Cíl soutěže byl opět v rekreační oblasti Adamov, kde všem čekání na výsledky soutěže zpříjemnili mladí zpěváci, vystupující na provizorně vybudovaném pódiu. Dostatek stánků s občerstvením jen podpořil příjemnou a přátelskou atmosféru této akce. Pořadatelé nám za symbolické startovné připravili hezký den s veterány a závěrem předali také poháry prvním třem v kategorii auto a moto. Největší pohár mezi automobily putoval v Tatře 57 Daniela Libosvára směrem k Uherskému Hradišti a stejným směrem se vezl i pohár nejmenší v malém Triumphu. Nikdo ale neodjel s prázdnou. Každý účastník si odvážel spoustu hezkých zážitků a krásný pamětní list. Ten den selhaly pouze televizní rosničky, které předpovídaly jasnou letní oblohu. Kapky deště soustředěné do tmavých mraků to vydržely nahoře až do konce vyhlášení výsledků, ale cestou domů nás čekal liják, který však nemohl spláchnout dojem z příjemně prožitého dne.

Luděk Valenta VCC UH.