Jdi na obsah Jdi na menu
 

28. 7. 2008 Mikulčice

28. 7. 2008

Jízda – výlet přátel veteránů

 

 

 

Velká Morava – Mikulčice 26. července 2008

 

V sobotu po předchozí domluvě jsme vyrazili v mini-koloně směrem k jihu do Mikulčic. Důvodem bylo pozvání na akci od našeho člena pana Jaroslava Hrabčíka, který také celou akci zorganizoval se svojí obětavou manželkou. Ta byla také jedním z hlavních důvodů setkání, neboť  slavila kulaté životní jubileum. Gratulujeme!

        

Každý, kdo někdy něco pořádal, tak ví, jak je těžké uspořádat akci ve dvou lidech. Přesto jsme se nikde nesetkali se stížností ze strany účastníků a že se nás sešlo!  Původně komorní setkání se nabalilo o další a další zájemce. Celkem se nás sešlo asi 60 účastníků v asi 20 automobilech a alespoň 4 motocykly. Ale Jarda vše zvládl a celá organizace nikde nezaskřípala. K tomu nám nezbývá než gratulovat. Ještě nutno podotknout, že celá akce byla pro účastníky úplně zdarma!

Když naše kolona dorazila kolem deváté hodiny do Mikulčic k Myslivecké chatě, Jarda nás uvítal a hned nás hnal na občerstvení. Nutno říci, že každý dostal na co měl chuť. Od zákusku po klobásu, od minerálky po kafe a třeba i nášup. S plným žaludkem jsme si poklábosili u stolů, které byly hned vedle parkoviště našich miláčků. Po slavnostním uvítání jsme vyrazili kousek za „dědinu“ na „vykopávky“. Většina účastníků si nenechala ujít možnost navštívit vykopávky. Někteří je také viděli naposledy při školním výletě v době, kdy chodili do školy.( Teď mluvím za sebe.)

Po prohlídce jsme vyjeli směrem do vinařské oblasti „Nechory“ a projeli jsme manifestační jízdou mezi sklepy. Byla sobota odpoledne, krátce po obědě a tak většina lidí byla ještě na obědě nebo si dávali „šlofíka“. Proto jsme nečekali a vyrazili na oběd do Josefova. Obsluha v restauraci byla dobrá a zvládla celý nápor ve dvou lidech. Řízek nikoho neurazil a jestli se to přeci jenom někomu nelíbilo – tak ať si na...re.

Zde se po obědě s námi rozloučil hlavní organizátor Jarda Hrabčík a pospíchal pomoc manželce s oslavami, které pokračovaly s dalšími gratulanty až do pozdní noci. Jardo ještě jednou děkujeme.!!!

Po obědě jsme vyrazili do Dolních Bojanovic, kde pro nás naši členové bratři Jirka a Franta Pospíšilové domluvili prohlídku staré chalupy, kterou místní vybavují jako muzeum. To bylo také krásné zakončení velmi příjemně stráveného dne. Děkuji touto cestou i oběma bratrům za pomoc a ochotu.

Za všechny s kým jsem mluvil a za Slovácký VCC Uherské Hradiště všem, kdo se podíleli na organizaci této akce, velmi děkujeme.

 

 

 

-Bronislav Trusík-

        

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář