Jdi na obsah Jdi na menu
 

2. 8. 2008 Veteránem nejen Kroměřížskem

12. 8. 2008

Veteránem nejen Kroměřížskem

Ráno 2. 8. 2008 se začalo sjíždět nebývale velké množství historických vozidel směrem ke Kroměříži. Konala se zde soutěž historických vozidel v pořadí sice druhá, ale oficiálně první ročník po předchozím nultém. Podrobné informace a výsledky  naleznete zde. 

Za náš klub se dostavili pánové a dámy:

manželé Novotní s Fordem T - 1917

manželé Dosedělovi s Škodou Octávií - 1960

manželé Kuřinovi s Triumphem  - jako pozorovatelé

otec a syn - Hůlkovi ( syn - Indian, otec - JAWA 350 OHV )

otec a syn - Trusíkovi ( syn -ČZ 125 T, otec - ARIEL 500 OHV )

Celá akce byla jako první ročník určitě dobře zorganizována a celému klubu patří vyslovit velký dík. Podařilo se zajistit dobrý termín na akci, odvedl se velký kus práce s pozváním účastníků a bylo poznat nasazení všech pořádajících členů. Kluci díky!

Samozřejmě na každé akci se něco nepovede, ale jde o to, aby toho bylo co nejméně. Pro příští ročník bych klukům doporučil zvolit větší počet kategorií ( na 105 účastníků jsou dvě kategorie dost málo). Poněkud komplikovaný se ukázal výjezd z náměstí na trasy a někteří starší a města neznalí se museli nechat vyvést a  vzpamatovali se až v první kontrole. Také bych doporučil jízdu zručnosti v době, kdy je plné náměstí a lidé se tak mají na co dívat. Naopak velkou výhodou bylo pódium, které je pro takovou příležitost jako dělané. Samotná jízda probíhala na silnicích druhé třídy, což vzhledem k provozu bylo jen dobře.   

Velké uznání zaslouží pan Hůlka senior, který ve svých 75 letech usedl na motocykl a zdatně sekundoval svému synovi. Naopak zajímavostí oplývala první jízda Trusíka juniora na  ČZ125T, kdy se snažil uštvat taťku na  "půllitru" ( málem uštval motor ).  Přesto to nevzdal a v druhé etapě vzal za plyn tak mocně, že se zaseklo šoupátko plynu v horní otevřené poloze a na skutečnost, že nemůže ubrat plyn, přišel až po projetí zatáčky na plný plyn s očima vyvalenýma na protijedoucí kombajn. Nutno dodat, že kombajnér měl oči vyvaleny zhruba stejně. S blížícím se večerem a bouřkovým mrakem jako první práskli do koní manželé Novotní, ale vzhledem k rychlosti vozidla a provedení kabriolet je to pochopitelné. Také manželé Dosedělovi se po dojezdu do cíle rozloučili a vydali se na nákup před odjezdem na dovolenou ( odjížděli následující den ráno ).  Hlavní pozorovatel našeho klubu L. Kuřina se s chotí nenápadně vytratili během druhé etapy. Po dojezdu byla ještě zorganizována spanilá jízda, což vzhledem k množství vozidel a členitosti města bylo poněkud komplikovanější. Následný pokec před vyhlášením výsledků byl příjemnou tečkou za příjemným odpolednem s kamarády.

-BT-