Jdi na obsah Jdi na menu
 

30. 5. 2009 Záhorácká veterán rallye

1. 6. 2009

Záhorácká veterán rallye

         Už XXI. ročník této soutěže pořádají naši kamarádi z Klubu historických vozidel Holíč. I pro ten letošní ročník měli vše velmi dobře zajištěno. Už na příjezdu do Petrové Vsi nás uvítal poutač nad cestou informací o konající se veterán rally, na silnici bylo vidět růžové šipky – neklamné značení kudy se pojede a samozřejmě pořadatelé u zátarasů dávající jasně najevo, že je vše připraveno. Centrum obce - „kulturák“ byl opět hlavním místem, kde probíhala prezentace, byly zde připraveny ceny, pamětní listy, upomínkové předměty a to vše v přátelské atmosféře usměvavých pořadatelů. Ti zajistili i občerstvení, kvalitní oběd, účast významných osobností, moderátoři byli připraveni, jen počasí to jaksi nezvládlo. Tak jak začalo v pátek v noci pršet, vydrželo to až do sobotního poledne a to bohužel dost hustě. Situace, která je pro každého pořadatele noční můrou se stala skutečností.  Tyto starosti, zklamání a bezmoc to ovlivnit, jim v tuto chvíli určitě nikdo nezáviděl. Přesto se projevila schopnost pořadatelů a v dané chvíli provedli, co se jen dalo, aby účastníci byli maximálně spokojeni. První krokem bylo zrušení vkladu. Dále pro neutuchající déšť bylo rozhodnuto zrušit zcela jízdu po trase a pouze přejet na místo konání oběda. Do doby konání oběda byl nachystán program s živou hudbou a občerstvením v prostorách místního kulturáku. Ředitel soutěže se při rozpravě všem omluvil za počasí a tím vzniklé komplikace, i když všichni věděli, že za to nemůže.

Z vozidel se dostavilo asi 19 aut a dva motocykly, která byly dovezeny na vleku. Vzhledem k počasí je pochopitelné, že pouze šest vozidel bylo předválečných. Dle mého soudu si ale zaslouží pochvalu každý kdo přijel. Určitě si dovedete představit, jaké to je čistit auto po jízdě v dešti a nesčetnými kalužemi.   

V kulturním domě probíhal pestrý program a bylo zde i příjemné pohoštění pro účastníky v podobě horké kávy, výborných koláčků a jiných dobrot. Na pití bylo pro řidiče připraveno nealko a pro spolujezdce i vínko a štamprlička. Před dvanáctou hodinou už déšť pomalu ustával. Všichni jsme se seřadili a jednotlivě se po odmávnutí startéra přesunuli za velkého zájmu diváků do restaurace na oběd. Tam na nás čekala knedlíčková polévka a řízek se salátem. Po obědě jsme přejeli se svými stroji zpět na parkoviště před kulturní dům. Přestalo pršet a sem tam pomrkávající sluníčko vytáhlo ven neskutečný počet diváků. Zhruba ve 14 hodin jsme se shromáždili před pořadatelským stanem. Výbor klubu poděkoval všem skalním za účast. Každý z nás dostal pamětní list s fotografií a skleničku s emblémem XXI.ročníku Záhorácké veterán rallye. Byl to po dvaceti letech první ročník který se vlastně nejel a tak má sklenička už dnes svoji historickou hodnotu i pro to, že jich bylo rozdáno jen asi dvacet kusů. Za náš klub se účastnili pánové S.Kuřina, J.Hrabčík, L.Valenta, F.Čaňo, dále přišli pánové Pavelka, Trusík sen. a Trusík jun. 
To je v kostce vše, co se o letošním ročníku dá napsat a věřím, že v těch příštích se už zase bude sluníčko zrcadlit v laku a chromu krásných starých strojů. Doufáme
, že pořadatelé i přes nepřízeň letošního počasí nezanevřou na pořádání dalšího ročníku a věřím, že pokud nějaká spravedlnost je, tak jim to počasí v příštím XXII. ročníku v roce 2010 bohatě vynahradí. Pánové děkujeme, že jste dělali, co jste mohli.

-BT- a -LV-