Jdi na obsah Jdi na menu
 

9. 5. 2009 Helfštýnský okruh

14. 5. 2009

„Helfštýnský okruh“

Dne 9.5.2009 jsme se zúčastnili soutěže veteránů „Helfštýnský okruh“. Tato soutěž je známá účastí mnoha kvalitních vozidel a pro velký zájem byla omezena rokem výroby do roku 1945.  Za náš Slovácký veterán car club Uherské Hradiště jsme se letošního už XIV. ročníku zúčastnili ve složení Leoš Novotný ( FORD T -1917), Peťa Hůlka (INDIAN SCOUT – 1928), Pavel Šácha (BMW R12 – 1938), Laďa Novák ( HISPANO SUIZA 1926), každý se svou ženou či partnerkou a sólo jedoucí Marek Moštěk ( ARIEL 500 OHV - 1929).

Počasí bylo od samého rána slunečné a nebe bez mráčku dávalo jasně najevo, že dnes zůstanou střechy kabrioletů složeny.  Počasí také pomohlo k tomu, že všude panovala  výborná nálada. Celá soutěž probíhala v úžasně přátelské atmosféře nejen díky pořadatelům z klubu, který ji pořádal ale také díky všem lidičkám, kteří stáli u silnice. Tuto výbornou atmosféru doplňovalo nejen počasí a lidé ale také krajina a především překrásné stroje, které se akce účastnili. Všichni jsme ocenili přístup pořádajících, kteří připravili nejen krásnou trasu, ale také soutěž bez nervů a dravosti zvítězit. Jelo se pouze po srozumitelně vyznačené trase bez hloupých otázek, kde každý účastník dostal pouze razítko, že projel správnou trasou. Povinná výbava  byla deka, řádně fungující klakson a stálý úsměv na tváři.

Vyhlášení probíhalo tím způsobem, že  každý starosta obce, kterou se projelo si vybral automobil či motocykl a tomu udělil cenu. Probíhala také divácká soutěž elegance, kde diváci zvolili 3 nejkrásnější  automobily a motocykly. Odborná porota vybrala také 3 nejzajímavější  automobily a 3 motocykly.

Nutno podotknout, že náš klub zastoupený námi pěti získal 4 poháry, což za účasti 120 vozidel je dle mého názoru úžasné. Navíc jedno ocenění získala slečna Zemkova  na motocyklu ČZ - přítelkyně našeho kamaráda, který s námi jel celou trať na krásném motocyklu Premiér. Naopak smolný den zažil Marek, kdy jeho ARIEL si zastávkoval apotrápil tak svého majitele.

Přidávám pár fotek a zdravím všechny opravdové milovníky historických vozidel.

Leoš Novotný