Jdi na obsah Jdi na menu
 

3. 5. 2008 Rožnov pod Radhoštěm

9. 5. 2008

3.5.2008 Rožnov pod Radhoštěm.

Autoklub Rožnov v AČR odbor VCC uspořádal soutěž historických vozidel, na kterou vyrazili i zástupci našeho klubu. Za automobily se zúčastnili pánové Antonín Pavelka s elektro-kočárem DORA 1906, který byl také po zásluze vyhlášen nejstarším vozidlem. Další automobil Simca 1301 S pana Lukáška sice nevyhrála, ale majitel teprve sbírá zkušenosti a ty úspěchy se dostaví časem. Ozdobou při předstartovní výstavě byla i účast pana Vladislava Nováka se svým posledním přírustkem Hispano-Suiza H6 B z roku 1926 a kterého, jak sám přiznal, už svrběly ruky po zimě. Protože z rodinných důvodů nemohl zůstat až do konce, tak si tentokrát k radosti soupeřů cenu odvést nemohl.

Ještě početněji byla zastoupena skupina motocyklů ve složení: Leoš Novotný - BMW side - , Luboš Kuřina - PUCH 800, Bronislav Trusík st. - ČZ 125T a Bronislav Trusík ml. - ARIEL 500 OHV.  Leoš vyměnil svého stálého spolujezdce v sidecaru a ihned vyhrál. Jeho sajda uháněla zejména v druhé etapě takovou rychlostí, že jel v čele vláčku vozidel ve složení BMW sidecar, Porsche 550 Spyder, Porsche 911, MG, Puch 800 atd. Ti otrlejší si ho dovolili předjet až na dlouhých rovinách. Klobouk dolů před výkonem, který předváděli v zatáčkách. Mnozí jsme si zavzpomínali na zlaté časy, kdy se v Brně jezdily na Velké ceně "sajdy". Mimochodem při sjezdu z kopce uštval tachometr. O další  rekord jsem se postaral já s půjčeným Arielem 1929, který jel soutěž v původním stavu, tak jak byl zakoupen před více než 25 lety a jen bůh ví, jak dlouho nejezdil předtím, než ho prodali. Celkem hodinu a čtvrt jsem ho startoval než se došlo na celkem banální závadu v karburaci ( uvolněný držák hlavní trysky) o to nepochopitelnější, že den předtím byl motocykl zprovozněn a projel cca 2 km. Třetí místo vyhrál Trusík senior a potvrdil, že věk nehraje roli (70). Jeho motocykl ČZ 125 T r.v. 1949 jel až neuvěřitelně. Po dojezdu se mi svěřil, že při tankování neměl sebou brýle a asi tam dal 98 oktanový benzín. Všichni jsme to ale pojali jako výlet s účelem pobavit se. Myslím, že to pochopilo i počasí, a přestože všude okolo byly přeháňky, tak k nám bylo milosrdné.

Celkem se zúčastnilo 35 vozidel a škoda, že jen 7 motocyklů. Líbilo se nám přátelské prostředí, dobrosrdeční lidé, krásná krajina, dobré jídlo a přátelská atmosféra. Také výška startovného byla velmi sympatická. Pochvalu si zaslouží také ženy pořadatelů, které nachystaly snídani s tradičním "Valašským frgálem". Výhrady mám jen k nevhodnosti šipkového itineráře pro motocykly, zvlášť když nemají  tachometr. Také bych doporučil pořadatelům vést trasu přes místa, kde by byl i větší zájem diváků. Celkově to hodnotím jako velmi příjemnou sobotu.    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář